SPORT — 26 noiembrie 2016 at 22:04

Gradinita Dunarii s-a intors cu un punct de la Suceava

Foresta Suceava – Dunarea Calarasi, scor 1-1. Au marcat: Cerlina (‘7) / Ibrian (’69).
Cu o echipa ciopartita de accidentari si „concedieri” pe motiv de indisciplina, Dunarea a reusit din nou sa iasa de pe terenul de joc cu fruntea sus. Deplasarea de la Suceava a adus un punct care ii indeparteaza si mai mult pe elevii lui Adrian Mihalcea de zona nisipurilor miscatoare.
Gazdele au deschis scorul in minutul 7, prin fostul rapidist Cerlina, in vreme ce egalarea a survenit in repriza a doua, atunci cand Ibrian a trimis mingea in poarta la capatul unei actiunie la care au mai participat doi calaraseni pur-sange: Victori Petre si Silviu Matei.
S-a terminat 1-1. Nu este un rezultat extraordinar. Punctul de la Suceava nu face altceva decat sa aduca liniste pentru antrenorul Adrian Mihalcea si pentru presedintele Bogdan Leu. La sfarsitul saptamanii viitoare, Dunarea se va deplasa la Braila, pentru un meci in compania unei alte formatii aflate in suferinta.