SPORT — 14 noiembrie 2014 at 12:07

Penita a adus trei puncte pentru Modelu

La ultimul joc pe teren propriu din 2014, Inainte Modelu a reusit sa invinga, scor 1-0, pe Metaloglobus Bucuresti. Cele doua combatante au facut o prima repriza alba, insa in mitanul secund gazdele au reusit sa modifice tabela prin Petre Penita. Venis in aceasta vara de la Avantul Dor Marunt, jucatorul de banda dreapta a adus linistea la echipa antrenata de catre Jose Valeriu Petrescu.
Modelenii au in acest moment 19 puncte si sunt lipsiti de orice grija. Clubul condus de catre Victor Neagu va avea peste o saptamana o deplasare deosebit de dificila, tocmai la Calarasi, unde se va disputa derby-ul cu Dunarea. In pauza de iarna, Petrescu intentioneaza o primenire a lotului, pe lista de achizitii aflandu-se cativa jucatori din judet.
Dinamo II Bucureşti – Viitorul Axintele 3-0
Bilciurescu (15, 55, 57)
Înainte Modelu – Metaloglobus Bucureşti 1-0
Peniţă (51)
CS Tunari – Gloria Popeşti Leordeni 2-0
G. Anghel (15), Ilin (47)
Partidele Voinţa Snagov – Dunărea Călăraşi, Viitorul Domneşti – Juventus Bucureşti, Oţelul II Galaţi – Metalosport Galaţi, Delta Dobrogea Tulcea – Callatis 2012 Mangalia se vor disputa maine, cu incepere de la ora 14:00.