SPORT — 5 septembrie 2014 at 18:35

Sa ne facem poza cu clasamentul!

Repede! Scoateti telefoanele. A trecut vremea fotografiilor tip selfie. La Calarasi a aparut o noua moda. Dupa victorie clara obtinuta de catre FC Dunarea Calarasi in fata celor de la CS Tunari, scor 4-0, echipa a trecut pe primul loc in ierarhia Seriei C2. Suficient pentru ca toata lumea sa imortalizeze momentul fotografiindu-se cu clasamentul.
dunareapeprimulloc
Marian Botea a deschis scorul in minutul 15, insa momentul decisiv al partidei avea sa se consume in minutul 26, atunci cand oaspetii au ramas in inferioritate numerica dupa Stanciu a fost faultat in suprafata de pedeapsa de un adversar, arbitrul a aratat punctul cu var si l-a eliminat pe aparatorul ilfovean. Marian Serban a inscris din penalty si Dunarea s-a dezlantuit. Omul meciului a fost atacantul Viorel Stanciu, care a reusit sa se evidentieze nu doar prin lovitura de pedeapsa pe care a obtinut-o, ci si prin golurile din minutele 35 si 90.
Gloria Popeşti Leordeni – Metalosport Galaţi 2-1
Lalciu (23), Vasilache (57) / A. Mihu (6)
Metaloglobus Bucureşti – Oţelul II Galaţi 0-1
Pungă (45)
Dunărea 2005 Călăraşi – CS Tunari   4-0
M. Botea (15), M. Şerban (26 – pen.), V. Stanciu (37, 90+2)
Dinamo II Bucureşti – Înainte Modelu 3-1
M. Petre (6, 59), R. Radu (35) / M. Gheorghe (76)
Partidele Juventus Bucureşti – Delta Tulcea, Viitorul Axintele – Viitorul Domneşti si Callatis 2012 Mangalia – Voinţa Snagov se disputa maine, cu incepere de la ora 17:00.