SPORT — 26 august 2014 at 17:52

Visul frumos s-a terminat

FC Dunarea Calarasi a ratat calificarea in turul cinci al Cupei Romaniei – Timisoreana, fiind eliminata astazi de catre Viitorul Axintele in urma loviturilor de departajare. Mircea Stefan a deschis scorul in prima repriza pentru echipa antrenata de catre Ion Rauta. Reusita „capitanului” a venit dupa o pasa a lui Marian Serban. Ialomitenii s-au salvat abia in minutul 90+4, reusind sa puncteze in urma unei faze fixe. In cele doua reprize de prelungiri nu s-a marcat, astfel ca s-a ajuns la loviturile de departajare, acolo unde Axintele s-a dovedit mai norocoasa, castigand cu 5-4 (4-3 dupa penalty-uri).
Formatia calaraseana a prestat un joc placut, in fata unui public numeros. Aproximativ 600 de spectatori au venit pe Stadionul Ion Comsa din cadrul Complexului Sportiv Tineretului. Printre ei s-au aflat Jose Valeriu Petrescu, de la Inainte Modelu, si Eugen Trica, de la Juventus Colentina, cei doi profitand de aceasta ocazie pentru a-si spiona adversarii din campionat.