SPORT — 18 august 2014 at 11:54

FC Dunarea si Modelu vor vinerea

by

FC Dunarea Calarasi si Inainte Modelu, cele doua reprezentante ale judetului nostru in Liga a 3-a, vor sa isi dispute meciurile de pe teren propriu vinerea. Dorinta formatiilor calarasene este cat se poate de sanatoasa. Jucand vinerea dupa-amiaza, echipele antrenate de catre Ion Rauta, respectiv Jose Valeriu Petrescu, vor face o economie importanta din punct de vedere financiar deoarece s-ar scurta perioada ciclului saptamanal de pregatire. In plus, numarul spectatorilor care vor asista la meciuri va fi mai mare decat daca s-ar juca sambata, la aceeasi ora cu jocurile din Liga Tractoristilor.
Etapa I –       30.08.2014
Metalosport Galaţi    –    Callatis 2012 Mangalia
Delta Dobrogea    –    Gloria Popeşti Leordeni
Oţelul II Galaţi    –    Juventus Bucureşti
CS Tunari    –    Metaloglobus
Viitorul Domneşti    –    Dunărea Călăraşi
Înainte Modelu    –    Viitorul Axintele
Voinţa Snagov    –    Dinamo II

Etapa a II-a –      06.09.2014
Gloria Popeşti Leordeni    –    Metalosport Galaţi
Juventus Bucureşti    –    Delta Dobrogea
Metaloglobus    –    Oţelul II Galaţi
Dunărea Călăraşi    –    CS Tunari
Viitorul Axintele    –    Viitorul Domneşti
Dinamo II    –    Înainte Modelu
Callatis 2012 Mangalia    –    Voinţa Snagov

Etapa a III-a –       13.09.2014
Gloria Popeşti Leordeni    –    Callatis 2012 Mangalia
Metalosport Galaţi    –    Juventus Bucureşti
Delta Dobrogea    –    Metaloglobus
Oţelul II Galaţi    –    Dunărea Călăraşi
CS Tunari    –    Viitorul Axintele
Viitorul Domneşti    –    Dinamo II
Înainte Modelu    –    Voinţa Snagov

Etapa a IV-a –       20.09.2014
Juventus Bucureşti    –    Gloria Popeşti Leordeni
Metaloglobus    –    Metalosport Galaţi
Dunărea Călăraşi    –    Delta Dobrogea
Viitorul Axintele    –    Oţelul II Galaţi
Dinamo II    –    CS Tunari
Voinţa Snagov    –    Viitorul Domneşti
Callatis 2012 Mangalia    –    Înainte Modelu

Etapa a V-a –       27.09.2014
Juventus Bucureşti    –    Callatis 2012 Mangalia
Gloria Popeşti Leordeni    –    Metaloglobus
Metalosport Galaţi    –    Dunărea Călăraşi
Delta Dobrogea    –    Viitorul Axintele
Oţelul II Galaţi    –    Dinamo II
CS Tunari    –    Voinţa Snagov
Viitorul Domneşti    –    Înainte Modelu

Etapa a VI-a –       04.10.2014
Metaloglobus    –    Juventus Bucureşti
Dunărea Călăraşi    –    Gloria Popeşti Leordeni
Viitorul Axintele    –    Metalosport Galaţi
Dinamo II    –    Delta Dobrogea
Voinţa Snagov    –    Oţelul II Galaţi
Înainte Modelu    –    CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia    –    Viitorul Domneşti

Etapa a VII-a –       11.10.2014
Callatis 2012 Mangalia    –    Metaloglobus
Juventus Bucureşti    –    Dunărea Călăraşi
Gloria Popeşti Leordeni    –    Viitorul Axintele
Metalosport Galaţi    –    Dinamo II
Delta Dobrogea    –    Voinţa Snagov
Oţelul II Galaţi    –    Înainte Modelu
CS Tunari    –    Viitorul Domneşti

Etapa a VIII-a –       18.10.2014
Dunărea Călăraşi    –    Metaloglobus
Viitorul Axintele    –    Juventus Bucureşti
Dinamo II    –    Gloria Popeşti Leordeni
Voinţa Snagov    –    Metalosport Galaţi
Înainte Modelu    –    Delta Dobrogea
Viitorul Domneşti    –    Oţelul II Galaţi
CS Tunari    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a IX-a –       25.10.2014
Callatis 2012 Mangalia    –    Dunărea Călăraşi
Metaloglobus    –    Viitorul Axintele
Juventus Bucureşti    –    Dinamo II
Gloria Popeşti Leordeni    –    Voinţa Snagov
Metalosport Galaţi    –    Înainte Modelu
Delta Dobrogea    –    Viitorul Domneşti
Oţelul II Galaţi    –    CS Tunari

Etapa a X-a –       01.11.2014
Viitorul Axintele    –    Dunărea Călăraşi
Dinamo II    –    Metaloglobus
Voinţa Snagov    –    Juventus Bucureşti
Înainte Modelu    –    Gloria Popeşti Leordeni
Viitorul Domneşti    –    Metalosport Galaţi
CS Tunari    –    Delta Dobrogea
Oţelul II Galaţi    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XI-a –       08.11.2014
Callatis 2012 Mangalia    –    Viitorul Axintele
Dunărea Călăraşi    –    Dinamo II
Metaloglobus    –    Voinţa Snagov
Juventus Bucureşti    –    Înainte Modelu
Gloria Popeşti Leordeni    –    Viitorul Domneşti
Metalosport Galaţi    –    CS Tunari
Delta Dobrogea    –    Oţelul II Galaţi

Etapa a XII-a –       15.11.2014
Dinamo II    –    Viitorul Axintele
Voinţa Snagov    –    Dunărea Călăraşi
Înainte Modelu    –    Metaloglobus
Viitorul Domneşti    –    Juventus Bucureşti
CS Tunari    –    Gloria Popeşti Leordeni
Oţelul II Galaţi    –    Metalosport Galaţi
Delta Dobrogea    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XIII-a –       22.11.2014
Callatis 2012 Mangalia    –    Dinamo II
Viitorul Axintele    –    Voinţa Snagov
Dunărea Călăraşi    –    Înainte Modelu
Metaloglobus    –    Viitorul Domneşti
Juventus Bucureşti    –    CS Tunari
Gloria Popeşti Leordeni    –    Oţelul II Galaţi
Metalosport Galaţi    –    Delta Dobrogea

Etapa a XIV-a –       07.03.2015
Callatis 2012 Mangalia    –    Metalosport Galaţi
Gloria Popeşti Leordeni    –    Delta Dobrogea
Juventus Bucureşti    –    Oţelul II Galaţi
Metaloglobus    –    CS Tunari
Dunărea Călăraşi    –    Viitorul Domneşti
Viitorul Axintele    –    Înainte Modelu
Dinamo II    –    Voinţa Snagov

Etapa a XV-a –       14.03.2015
Metalosport Galaţi    –    Gloria Popeşti Leordeni
Delta Dobrogea    –    Juventus Bucureşti
Oţelul II Galaţi    –    Metaloglobus
CS Tunari    –    Dunărea Călăraşi
Viitorul Domneşti    –    Viitorul Axintele
Înainte Modelu    –    Dinamo II
Voinţa Snagov    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVI-a –       21.03.2015
Callatis 2012 Mangalia    –    Gloria Popeşti Leordeni
Juventus Bucureşti    –    Metalosport Galaţi
Metaloglobus    –    Delta Dobrogea
Dunărea Călăraşi    –    Oţelul II Galaţi
Viitorul Axintele    –    CS Tunari
Dinamo II    –    Viitorul Domneşti
Voinţa Snagov    –    Înainte Modelu

Etapa a XVII-a –       28.03.2015
Gloria Popeşti Leordeni    –    Juventus Bucureşti
Metalosport Galaţi    –    Metaloglobus
Delta Dobrogea    –    Dunărea Călăraşi
Oţelul II Galaţi    –    Viitorul Axintele
CS Tunari    –    Dinamo II
Viitorul Domneşti    –    Voinţa Snagov
Înainte Modelu    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVIII-a –       04.04.2015
Callatis 2012 Mangalia    –    Juventus Bucureşti
Metaloglobus    –    Gloria Popeşti Leordeni
Dunărea Călăraşi    –    Metalosport Galaţi
Viitorul Axintele    –    Delta Dobrogea
Dinamo II    –    Oţelul II Galaţi
Voinţa Snagov    –    CS Tunari
Înainte Modelu    –    Viitorul Domneşti

Etapa a XIX-a –       11.04.2015
Juventus Bucureşti    –    Metaloglobus
Gloria Popeşti Leordeni    –    Dunărea Călăraşi
Metalosport Galaţi    –    Viitorul Axintele
Delta Dobrogea    –    Dinamo II
Oţelul II Galaţi    –    Voinţa Snagov
CS Tunari    –    Înainte Modelu
Viitorul Domneşti    –    Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XX-a –       18.04.2015
Metaloglobus    –    Callatis 2012 Mangalia
Dunărea Călăraşi    –    Juventus Bucureşti
Viitorul Axintele    –    Gloria Popeşti Leordeni
Dinamo II    –    Metalosport Galaţi
Voinţa Snagov    –    Delta Dobrogea
Înainte Modelu    –    Oţelul II Galaţi
Viitorul Domneşti    –    CS Tunari

Etapa a XXI-a –       25.04.2015
Metaloglobus    –    Dunărea Călăraşi
Juventus Bucureşti    –    Viitorul Axintele
Gloria Popeşti Leordeni    –    Dinamo II
Metalosport Galaţi    –    Voinţa Snagov
Delta Dobrogea    –    Înainte Modelu
Oţelul II Galaţi    –    Viitorul Domneşti
Callatis 2012 Mangalia    –    CS Tunari

Etapa a XXII-a –      02.05.2015
Dunărea Călăraşi    –    Callatis 2012 Mangalia
Viitorul Axintele    –    Metaloglobus
Dinamo II    –    Juventus Bucureşti
Voinţa Snagov    –    Gloria Popeşti Leordeni
Înainte Modelu    –    Metalosport Galaţi
Viitorul Domneşti    –    Delta Dobrogea
CS Tunari    –    Oţelul II Galaţi

Etapa a XXIII-a –       09.05.2015
Dunărea Călăraşi    –    Viitorul Axintele
Metaloglobus    –    Dinamo II
Juventus Bucureşti    –    Voinţa Snagov
Gloria Popeşti Leordeni    –    Înainte Modelu
Metalosport Galaţi    –    Viitorul Domneşti
Delta Dobrogea    –    CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia    –    Oţelul II Galaţi

Etapa a XXIV-a –       16.05.2015
Viitorul Axintele    –    Callatis 2012 Mangalia
Dinamo II    –    Dunărea Călăraşi
Voinţa Snagov    –    Metaloglobus
Înainte Modelu    –    Juventus Bucureşti
Viitorul Domneşti    –    Gloria Popeşti Leordeni
CS Tunari    –    Metalosport Galaţi
Oţelul II Galaţi    –    Delta Dobrogea

Etapa a XXV-a –       23.05.2015
Viitorul Axintele    –    Dinamo II
Dunărea Călăraşi    –    Voinţa Snagov
Metaloglobus    –    Înainte Modelu
Juventus Bucureşti    –    Viitorul Domneşti
Gloria Popeşti Leordeni    –    CS Tunari
Metalosport Galaţi    –    Oţelul II Galaţi
Callatis 2012 Mangalia    –    Delta Dobrogea

Etapa a XXVI-a –       30.05.2015
Dinamo II    –    Callatis 2012 Mangalia
Voinţa Snagov    –    Viitorul Axintele
Înainte Modelu    –    Dunărea Călăraşi
Viitorul Domneşti    –    Metaloglobus
CS Tunari    –    Juventus Bucureşti
Oţelul II Galaţi    –    Gloria Popeşti Leordeni
Delta Dobrogea    –    Metalosport Galaţi

Comments are closed.