SPORT — 6 august 2014 at 08:24

Calarasiul, fara medalii la atletism

La sfarsitul saptamanii trecute a avut loc la Bucuresti, pe stadionul Tineretului, finala Campionatului Nationala de Atletism pentru juniori 2. Clubul Sportiv Municipal Calarasi a fost prezent in concurs doar prin Ioana Constantin, care s-a clasat pe locul 5 in concursul de saritura in lungime. Cea mai buna saritura a sportivei antrenate de catre Virgil Costache a masurat 5,35 metri, in vreme ce ocupante locului trei, Ioana Manoliu, de la LPS Constanta, a sarit 5,66 metri.
La competitia din Capitala a fost prezent si Clubul Sportiv Scolar Calarasi, prin sportivii Natalia Martac si Marius Pandele. In proba de 400 de metri, Martac s-a clasat pe locul 16 in concurs, in vreme ce Pandele a fost nevoit sa abandoneze in proba de 3.000 de metri.