SPORT — 6 iunie 2014 at 06:22

"Presiunea mai mare este pe Modelu"

by

La numai 28 de ani, Stefan Udroiu a reusit sa devina campion al judetului Giurgiu in calitate de antrenor al echipei Petrolul Roata Cartojani. Tehnicianul petrolistilor a fost junior la Sportul Studentesc si a mai jucat fotbal la Rocar Bucuresti, unde l-a avut antrenor pe Florin Motroc, si la Vointa Sibiu, echipa pregatita in acea vreme de catre Iulian Miu.

Stefan Udroiu lucreaza intr-o banca si este poreclit Reghe de catre suporterii echipei pe care o antreneaza de placere.
Stefan Udroiu, 28 de ani, lucreaza intr-o banca si este poreclit Reghe de catre suporterii echipei pe care o antreneaza de placere.

Domnule Udroiu, ce stiti despre Inainte Modelu?
Stefan Udroiu: Momentan, doar ce am citit pe internet, pe diverse site-uri. Am vazut ca au marcat 124 de goluri si au primit doar 15. Asta ma face sa cred ca ei sunt foarte buni, iar nivelul campionatului in care au evoluat a fost foarte scazut. Voi trimite pe cineva ca sa ii urmareasca la meciurile pe care le mai au de jucat pana la baraj.
Va doreati sa intalniti campioana altui judet?
Initial, aflasem ca o sa jucam cu Fierbinti, campioana judetului Ialomita. Nu s-a mai intamplat asta, dar consider ca fiecare va avea sansa lui in meciul de baraj.
Care sunt punctele forte ale echipei dumneavoastra?
Stam foarte bine din punct de vedere fizic. In iarna, am fost in cantonament la Targu Secuiesc. Ne antrenam de doua ori pe saptamana. Nu avem probleme din punctul asta de vedere.
Si care sunt punctele slabe?
Nu avem experienta. Noi am promovat anul trecut din Categoria Onoare si ne-am propus sa terminam in primele patru in Liga a 4-a. Nu am avut ca obiectiv castigarea titlului de campioana judeteana sau promovarea in Liga a 3-a, dar daca am ajuns pana aici ne vom juca sansa pana la capat. Vrem sa ajungem in Liga a 3-a. Ar fi ceva senzational pentru noi.
Care este prima pe care o vor incasa jucatorii de la Petrolul Roata Cartojani in cazul in care vor promova in Liga a 3-a?
Nu am primit nici un ban pana acum pentru rezultatele din acest sezon. Baietii au jucat doar de placere, iar eu am facut antrenamente din pasiune. Am inteles ca se pregateste o prima pentru titlul de campioana si una pentru promovare. Nu stiu cum vor reactiona jucatorii. Sunt sanse sa ii motiveze si mai tare, dar este posibil sa ii si sperie. Pana acum au jucat de placere, fara sa primeasca un ban, iar acum, cand vor avea prima la baraj, s-ar putea sa intervina tracul. Noi am facut totul din pasiune si pe asta ne bazam si la baraj. Din punctul asta de vedere, presiunea mai mare este pe Modelu, o echipa care a cheltuit foarte multi bani.
Exista resurse financiare in comuna dumneavoastra pentru ca echipa sa joace in Liga a 3-a?
Noi avem un sponsor foarte putenic, gata sa ne sprijine daca promovam. Am participat la o discutie si vreau sa dau asigurari ca nu vor fi probleme. Putem juca in Liga a 3-a fara probleme. Avem avantajul ca primarul comunei noastre a jucat fotbal in Liga a 2-a si cunoaste foarte bine acest fenomen.
Baza sportiva din localitatea dumneavoastra cum se prezinta?
Conditiile sunt foarte bune. Avem vestiare, tribune si un minihotel cu opt camere. Totul este perfect, mai putin gazonul. Avem si nocturna, unde ne antrenam dupa ce venim de la serviciu.
Jucatorii dumneavoastra de unde sunt?
Toti sunt localnici. Cu ei am promovat din Categoria Onoare in Liga a 4-a. Am facut doar doua transferuri la inceputul campionatului. L-am adus doar pe Costel Neagu, de 40 de ani, un jucator cu foarte multa experienta. A jucat la FC Bihor si la Petrolul Videle.
Veti efectua in cantonament inainte meciului de baraj?
Vom pleca la Ploiesti cu doua zile inaintea meciului. Vrem sa facem si un antrenament pe terenul unde vom juca barajul.

No Comments

 1. aurel duta

  C.s. Inainte Modelu ,dupa părerea mea va promova ,experienta jucătorilor,a lui Petrescu ,a conducerii isi va spune cuvântul ,

  • Dupa parerea mea nu trebuie sa judecam cartile dupa coperta… Si sa lasam totul sa vina de la sine. Echipa noastra As Petrolu Roata Cartojani cat si Echipa voastra C.s Inainte Modelu Sunt doua echipe bune… Dar o sa vedem ce pot amandoua la Baraj!!! FCP:)

 2. Cu parere de rau dar cei de la Carrtojani nu va avea nici o sansa in fata Lui Inainte Modelu sunt prea puternici pentru ei. O sa vedeti de ce Modelu a inscris 142 de goluri.

  • FCP ALEEE.

   Nu stiti nici voi ce campionat am avut noi, si nici noi nu stim ce campionat ati avut. Petrolul, o echipa in primul an in liga IV, a reusit sa termine in fata celor mai bune echipe din acea serie, care pana anul asta erau campioni judeteni ani la rand, si aici ma refer la cei de la Bolintin Vale si Argesul Mihailesti. Vom vedea pe data de 21 cine e mai bun. Cel mai bun sa castige.
   Hai Petrolul!!! <3

 3. E logic , aveti un campionat slab , dar mingea este rotunda , oricum o sa aveti probleme cu Petrolul Roata , nu se lasa asa usor , mai ales ca au si galeria ce ii impinge de la spate . Degeaba s-au inscris 142 de goluri puteti sa aveti 120 de faze si noi un corner in minutu 88 … Dar nu se stie ,care este mai bun sa castige . FCP !

 4. Giurgiuveni voi nu sunteti informati deloc si cred ca veto pierde la scor de maidan barajul. Modelu a terminat autoritara pe primul.loc in acest an depasind echipe precum Independenta(campioana ultimelor 3 editii unde au si promovat o data , Chirnogi echipa venita din liga a 3a cu aproape intreg lotul plus alte echipe net superioare oricarei echope giurgiuvene. Mi e teama de scor , sincer!

  • Daca noi, Chirnogi mai avea lotul din liga3a va bagam fotbalul in cap,voi aveti echipa buna dar nu extraordinara,in campionat am avut jucatori incerti de asta ne-ati si batut asa lejer,mai ales la modelu nu au jucat 3 titulari iar aceia nu erau jucatori care au evoluat la liga3a deci…..la independenta la fel ,datorits lotului subtire iar sa trecut la improvizatii si iar am luat bataie ,de la anul se va vedea adevarata fata a echipei 😉

 5. suporter calarasi

  Pentru baietii de la Cartojani . Sincer , nu stiam ca exista o localitate cu acest nume . Cit despre campionatul calarasean , va inselati : Modelu a iesit pe primul loc , nu fiindca este campionatul slab , cum ati sugerat voi , ci fiindca Modelu este o echipa puternica pe care o respectam si o sustinem pentru a promova . Cit despre campionatul giurgiuvean , daca o echipa care a promovat anul trecut din onoare , a cistigat campionatul , imi inchipui cit de tare este acest campionat !!! Cu atit mai mult cu cit se lauda cu transferuri ale unor jucatori de 40 ani ?????????? Baieti , dupa baraj , noi calarasenii vom spune : ,, Un fleac , I-am ciuruit „

  • In locul tau mi-ar fi fost rusine sa las un comentariu ca cel de mai sus. te faci singur de ras. daca taceai, filosof ramaneai. Comuna se numeste Roata de Jos.
   cat despre meci, mi se pare normal sa fiti atat de increzatori. daca ar fi sa comparati bugetul vostru cu al nostru, da cu virgula…. baietii nostri joaca din placere, nu insetati dupa bani. chiar si asa, se va dovedi ca placerea este superioara banilor. legat de transferul jucatorului de 40… nu va spun decat ca veti afla de ce ne laudam cu el 🙂
   o echipa care a plecat de la bucuresti in calarasi pentru a promova, pentru ca in capitala nu avea sanse, pentru mine e descalificata moral din prima. 😉

 6. Oricum cu cine jucau la baraj castigau sunt prea puternici pentru o echipa de liga 4 sunt bine organiza si sa nu uitam ca au si un antrenor exceptional ,dar in ultimul rand sa nu uitam ca mai conteaza si bugetul. Sunt foarte multi jucatori de liga a treia din bucuresti si asta inseamna ceva

 7. ROXANUL

  De ce sa-mi fie rusine cu ce am scris , este parerea mea si mi-o sustin . Meciul de baraj va fi asemanator cu cel Steaua- Avintul Birsana , in care modelu va fi ca Steaua , iar Roata Morii , sau cum se cheama va fi Avintul Birsana . Mi-este mila de voi , iar daca avem si jucatori din capital , este em meritul nostru , si la echipele mari sunt jucatori straini , doar nu vrei sa jucam cu o echipa formata din preotul satului , directorul scolii , politistul , si citiva enoriasi adunati dintr-o circiuma . Sa vedem ce veti spune pe 22 iunie . Nu te ,, arunca” sa faci comentarii ieftine , chiar daca esti femeie , sau te ascunzi sub acest nume , asta nu-ti da dreptul sa visezi . Trezeste-te si nu te imbata cu apa rece ! Inainte Modelu nu este Calugareni sau mai stiu eu cine ! Hai sa fim mai rezervati in a aface comentarii ,,Roxana”

  • crezi ca este greu sa fiu fata? crezi ca ma ascund in spatele unui nume de fata? o sa vezi la meci cine sunt. 🙂

 8. ROXANUL

  De ce sa-mi fie rusine cu ce am scris ? Este parerea mea si mi-o sustin..Nu va hazardati in a face comentarii gratuite , hai sa vedem cine va fi mai fericit pe 22 iunie . Referitor la jucatorii lui Modelu , si echipele mari au jucatori straini de valoare , doar nu vrei sa facem echipa formata din preotul satului , directorul scolii , politistul din sat si inca vreo citiva enoriasi ,, cheflii ” luati de la circiuma din sat . Asta este fotbalul , se joaca cu valori si veti vedea acest licru ! Nu te ,,arunca” ca………………..in………….. sa faci comentarii daca nu stii ce va asteapta pe 21 iunie , Mi-e mila de voi ! Pina atunci MUCLESS !

 9. ROXANUL

  Si inca ceva , ,,Murinhio” al vostru ar trebui sa fie mai rezervat in a face declaratii , mai are de invatat , chiar daca a jucat fotbal la mai stiu eu ce echipa aflata unde se agata harta in cui sau in virful muntelui , printre turmele de oi ! Daca nu stiati , ora exacta se da de la Bucuresti !

 10. Am scăpat de ioana și am dat de roxana.o asteptam pe ana.i love fetelor

 11. MeModelu

  Dragi sustinatori ai echipei Modelul… Avea un prieten o vorba .. = Esti mai prost in gura ca in c*r= ,vorba ce mi-am amintit-o cu mult drag si haz citindu-va comentariile. Ne face mare placere faptul ca subestimati echipa noastra ,fapt ce ne va facem si mai mare placerea sa va dam cu gazonul in cap cand o sa simtiti puterea de care am dat dovada pana acum. Acesti tineri care formeaza echipa ,va spun sincer, stiu sa castige si stiu sa si piarda. Nici o infrangere sezonul asta? Nu-i bai, o sa fie prima chiar la baraj. Hai sa lasam comentariile proaste si fiecare cu ai lui,sustinetii si incurajatii pentru ca vor avea nevoie cand tigrul v-a scapa din cusca

 12. Gradinita voastra pe nume Cartojani care au promovat Anul trecut din onoare crede ca o sa invinga pe Modelu, da ce sa zic vise. Mai interesativa si voi cu ce echipa jucati ce componenta are lotul si pe urma sa va aud cu vorbe dastea, ca dati cu terenul in cap.Stati cuminti ca avem echipa puternica si care vrea sa si promoveze, daca nu vroia sa promoveze atunci poate ne bateati.

 13. Pe ei tigrii mei !!!!

 14. Nu fiti atat de siguri ca deja ati cajtigat o sa aveti o surpriza atat pe teren cat ji in tribune aja ca nu ne mai subestimati

 15. FORTZA PETROLUL

 16. Petrolistilor , cred ca nici la fifa 2015 nu e posibila o victorie a voastra contra calarasenilor.

  • LUPII GALBENI FCP

   Bai lasama nu mai fiti asa de siguri ca o sa castigati cine rade la urma rade mai bine Forta ROATA Forta CARTOJANI Forta PETROLUL

 17. Unu pentru toti si toti pentru PROMOVARE HAI FCP

 18. forta galeria FCP

 19. Suporter FCP

  In acest meci ne punem toate sperantele toti localnicii din Roata si Cartojani , fotbalul este iubit la noi orice ce baiat joaca fotbal .
  Campionii nostri joaca de placere fara niciun ,stiti de ce ?
  Pt. ca fotbalul adevarat este acela din placere de a juca , daca am promova ar fii un lucru magic , iar toti copiii ar avea o sansa sa ajunga fotbalisti .
  Forta Petrolul , noi suntem campionii !

 20. LUPII GALBENI FCP

  Unu pentru toti si toti pentru PROMOVARE HAI FCP

 21. echipa buna fratilor modelu eu sunt cu venus independenta echipa care a dominat fotbaldul multi ani baitilor de la petrolul le va fii foarte greu a fost peste independenta anul asta si sa nu uitati baieti de la petrolul la independenta mai sunt niste jucatori care au fost prin liga a 2 si liga 1 ultimul nume mai mare este turcu care a jucat si el pe la gloria bistrita si cfr cluj asa ca grija mare si multa bafta hai modelu in liga a3a

 22. domnule antrenor de la petrolul va fac o scurta trecere in revista a tot ce inseamna modelul si fotbalul calarasani in primul rand sa nu uiti si probabil ca sti ca in aceasta comuna mai este construit un stadion de cateva milioane de euro si modelul evolua in liga a 2 a condusa de titi dumitriu si se cam duela prin cupa romaniei cu timisoara lui marian iancu iti spun eu despre valoarea acestiu campionat de la calarasi sa nu uiti ca in aceasta serie la calarasi majoritatea echipelor au cam jucat in esalonul 3 cred ca 50 la suta dintre fotbalisti vin din bucuresti in aceasta liga la calarasi si inca o remarca modelul este o echipa de fotbal profesionista fotbalisti nu sunt k ai vostri sudori zugravii etc eu sincer cred ca aveti sansa porcului de craciun repet eu nu sunt fan modelu dar cred ca va unfla modelu k bataia domnule antrenor reghe de la petrolul

  • faptul ca aveti fotbalisti care au jucat in liga 1,2 spune tot despre ei..acum joaca in liga 4. :))))) felicitari, din dorinta voastra arzatoare de a va crede mareti, va faceti de ras. :)))

 23. fair - play

  Vad ca sunt multi sustinatori ai celor de la Roata care spun ca vor veni si la meci . Sa nu uitati sa luati tambalul la voi si un set de batiste . E normal sa-i incurajati , doar sunt ai vostri . Am un oarecare regret fiindca sortii nu au adus in fata celor de la Modelu o echipa adevarata , cum meritau si acum intilnesc pe acesti ,,petrolisti” de la ,,Cuca Macaii , care se arunca ca —— in —- sa faca afirmatii gratuite , crezind ca bucatarii si ospatarii lor vor reusi sa treaca de aceasta ,,masina de fotbal” — Modelu . Fiti mai rezervati in declaratii si pregatiti-va pentru priveghi !

 24. voi aveti galerie ? 🙁

  • pun pariu ca nici 20 nu veniti cu tot cu nevestele

   • Cand am jucat la Modelu pot spune cu mana pe inima ca am vazut cea mai frumoasa galerie.Tribunele au fost pline si ceea ce nu am mai vazut la nici un meci de liga a IV-a au aprins torte in tribune.Bravo lor si le urez multa bafta in meciul de baraj!Parca ii si vad pe cei de la Petrolul cu scandari gen FCM Bacau „Huooooo”

 25. si ce teren de liga a 3-a

 26. Meciul de baraj este o simpla formalitate pentru Modelu. Am tot respectul pentru giurigiuveni dar la noi in judet va clasati pe la jumatatea clasamentului.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *