SPORT — 3 iunie 2014 at 09:32

Frasinet si Pietroiu merg la baraj

by

Doua derby-uri au avut loc in week-end in Categoria Onoare, ambele avand ca miza prezenta la barajul pentru promovarea in Liga a 4-a. Unirea Frasinet a trecut cu 5-2 de Avantul Luica si se pregateste acum de barajul pe care il va sustine la 14 iunie impotriva celor de la Steaua Radovanu. Avantul Pietroiu a invins cu 2-0 pe Spicul Valcelele si isi va juca sansa intr-un meci cu Avantul Dor Marunt sau Dunarea Gradistea.
Categoria Onoare, Seria A, etapa a 25-a, rezultate: Soldanu – Stefanesti 3-0, Mitreni – Belciugatele 0-3, Frumusani – Plataresti 5-3, Dorobantu – Spantov 4-3, Budesti – Crivat 5-6, Frasinet – Luica 5-2, Nana – Ulmu 5-0.

1 Partizan Crivăț 25 20 2 3 113-33 62p +26
2 Unirea Frăsinet 25 18 2 5 91-41 56p +17
3 Avântul Luica 25 16 2 7 73-51 50p +14
4 Unirea Spanțov 25 14 4 7 87-50 46p +10
5 A.S. Belciugatele 25 15 1 9 84-48 46p +10
6 Phoenix Ulmu 25 13 5 7 58-45 44p +8
7 Atletic Dorobanțu 25 12 3 10 89-74 39p 0
8 Viitorul Șoldanu 25 11 3 11 63-65 36p -3
9 Viitorul Plătărești 25 10 3 12 67-77 33p -3
10 Voința Nana 25 8 2 15 63-79 26p -13
11 Lumina Frumușani 25 8 1 16 62-98 25p -14
12 CS Budești 25 6 1 18 56-106 19p -17
13 Viola Ștefanesti 25 5 0 20 31-100 15p -18
14 Viitorul Mitreni 25 2 1 22 23-105 7p -32

Categoria Onoare, Seria A, etapa a 26-a, duminica, 8 iunie, ora 11:00: Luica – Budesti, Crivat – Dorobantu, Spantov – Frumusani, Plataresti – Mitreni, Belciugatele – Soldanu, Stefanesti – Nana, Ulmu – Frasinet.
 
Categoria Onoare, Seria B, etapa a 29-a, rezultate: Ileana – Galdau 4-2, Stefan cel Mare – Roseti 3-3, Independenta – Dichiseni 5-3, Tamadau – Cuza Voda 6-5, Pietroiu – Valcelele 2-0, Unirea – Lupsanu 2-1, Dragalina – Galatui 3-0.

1 Spicul Roseți 29 24 4 1 149-50 76p +34
2 Avântul Pietroiu 29 18 7 4 60-37 61p +16
3 Spicul Vâlcelele 29 17 3 9 85-60 54p +12
4 Conpet Ștefan Cel Mare 29 16 3 10 68-49 51p +6
5 Tricolorul Jegălia 29 16 2 11 78-56 50p +8
6 Zarea Cuza Vodă 29 14 6 9 68-62 48p +6
7 Fortuna Tămădău 28 15 2 11 79-68 47p +5
8 FC Independența 29 11 6 12 99-96 39p -6
9 Șoimii Unirea 29 12 3 14 57-59 39p -6
10 Unirea Dragalina 29 12 2 15 61-76 38p -7
11 Petrolul Ileana 29 11 3 15 56-64 36p -9
12 Steaua Lupșanu 28 11 3 14 47-60 36p -3
13 Viitorul 2012 Dichiseni 28 10 5 13 64-67 35p -7
14 AS Gâldău 29 8 2 19 56-95 26p -16
15 Viitorul 2010 Dâlga 28 7 3 18 48-98 24p -21
16 Rapid Gălățui 29 0 2 27 17-95 2p -40

Categoria Onoare, Seria B, etapa a 30-a, sambata, 7 iunie, ora 18:00: Galatui – Unirea 0-3, Lupsanu – Pietroiu, Valcelele – Tamadau, Cuza Voda – Dalga, Jegalia – Independenta, Dichiseni – Stefan cel Mare, Roseti – Ileana, Galdau – Dragalina.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *