min 36 – Dunarea Calarasi a castigat cu 3-0 meciul de la Popesti – Leordeni.
min 34 – Mitrea a fost schimbat cu Fratila.
min 33 – Popovici, eliminat doua minute.
min 31 – 15-10, gol Sania.
min 30 – 14-10
min 30 – A inceput repriza a doua. Pitestenii au atacul. Rica Paraianu ii acorda sfaturi lui Sabin Dacau.
Dunarea Calarasi conduce cu 3-0 la Popesti Leordeni.
In pauza jocului, Alin Sania a continuat sa se arate nemultumit de arbitraj. Handbalistul calarasean i-a batut obrazul unuia dintre arbitri si a plecat la vestiar numai la insistentele primarului Daniel Dragulin.
min 30 – Pauza la Sebes, CSM Calarasi conduce cu 14-9.
min 29 – 14-9
min 29 – 7 metri pentru pitesteni, Saulescu a fost eliminat pentru doua minute.
min 28 – 14-8, gol Gavriloaia.
min 27 – Alin Sania, eliminat doua minute. Calarasiul are acum doar 3 jucatori de camp.
min 26 – Adrian Tucanu, eliminat doua minute.
min 26 – 13-8
min 26 – Dunarea Calarasi conduce cu 2-0 la Popesti-Leordeni.
min 26 – 13-7
min 25 – Popovici, eliminare doua minute.
min 25 – 13-6, gol Mitrea.
min 24 – 12-6, gol Tucanu.
min 23 – 11-6, gol Mitrea.
min 22 – 10-6, gol Yan.
min 22 – 9-6
min 18 – Sabin Dacau a cerut time-out. Alin Sania este nemultumit de arbitraj, dar colegii ii cer sa inceteze protestele pentru a nu fi eliminat.
min 18 – 9-5
min 16 – Voinea, eliminat doua minute.
min 16 – 9-4
min 14 – La Popesti Leordeni, Dunarea Calarasi conduce cu 1-0. Meciul conteaza pentru play-off-ul Seriei C2 la fotbal. Daca vor invinge, elevii lui Ion Rauta vor scapa de „lanterna rosie”.
min 14 – Titel Raduta a cerut time-out. Pana in acest moment, Calarasiul a inscris doar doua goluri din atacuri pozitionale.
min 14 – 9-3, gol Tucanu.
min 13 – 8-3, gol Yan.
min 12 – eliminare de doua minute pentru pitesteni.
min 11 – 7-3, gol Gavriloaia.
min 11 – 6-3
min 10 – 6-2, gol Gavriloaia.
min 9 – 5-2, gol Yan.
min 9 – 4-2, la Sebes a inceput o ploaia precum cea intalnita la Calarasi in ziua meciului cu Vaslui.
min 1 – 1-0, gol Gavriloaia.
min 1- Tucanu rateaza prima ocazie pentru Calarasi. Acum ataca Pitestiul.
19:00 – A inceput meciul! Voinea este titular. Calarasi are atacul.
18:49 – In sala si-au facut aparitia galeria calarasenilor, formata din 4 oameni. Suceava a avut la meciul de astazi o galerie formata din 10 persoane, in vreme ce resitenii au fost incurajati de pe margine de aproape 50 de oameni.
18:44 – Rica Paraianu este pe margine si nu va evolua in partida de astazi.
18:40 – Primarul Calarasiului, Dan Dragulin, s-a salutat cu Titel Raduta, antrenorul pitestenilor, calarasean la origini.
18:37 – Peste 25 de minute va incepe meciul dintre CSM Calarasi si Arges Pitesti. Calarasenii sunt obligati sa invinga in aceasta seara pentru a putea sa mai spere la promovare.
ora 18:34 – In primul meci al zilei, CS Caras-Severin a invins pe Universitatea Suceava cu scorul de 23-18. Diferenta s-a facut in partea a doua a jocului. Multumim, Resita!

1. suporter CSU

N-ar vrea Rica sa-i acorde niste sfaturi si lui bernicu,ca e mai in aer decat dacaul vostru?

2. pentru SUPORTER CSU

Suporter CSU, ca cineva sa acorde sfaturi cuiva, regulile principale sunt: 1. sa te asculte si 2. sa ai cui.
    La Suceava, oricine e antrenor din sala, mai ales tatal antrenorului care urla la toata lumea mai ceva ca o vuvuzela

3. Felicitari pt Promovare!!!

4. florian costel ciobanescu

…felicitari echipei…….multumim comentatorului……

5. aurel duta

finule zăpada ,mâine nu ma dezamagi,steaua lupsanu are 2 jucatori suspendati ,tactica pentru joc pe teren propiu ai invatat-o,ai brigada de oltenita,ai probleme suna ma

6. Mulțumesc nășicule.apreciez sfaturile tale esti mentoru meu.

7. Nășicule.nășicule.ce îmi faci tu mie

8. Nășicule cum joc 4-4-2 astăzi sau cum jucam noi la național calarasi fotbal curat si corect si contra la cei 3 negri :si noi mai jucam si la turn la 11metri. Mentoru meu destept si priceput

9. aurel duta

filozofia fotbalului ,trebuie aplicata,pressing in jumătatea de teren a adversarului,si posesie de 60 la suta,verticalizarea jocului ,disciplina ,si fara comentari,sau reprosuri la domni arbitrii

10. aurel duta

un sfat in raportul de joc ,trecete delegat al echipei Soimii Unirea,antrenor nu poti,nu ai carnet sau delegatie ajf ,si dupa terminarea campionatului ,inscriete la cursuri la nea Virgil bogatu ,e pacat sa iti iroseşti marele talent de antrenor,inzestrat cu vocatie,un bagaj de teme fotbalistice rar mia fost dat sa cunosc,de ar invidia si nea mircea lucescu daca ar afla de tine

11. aurel duta

multumim d’lui moderator ,pentru ştiriile la cald,si in timp util din ardeal,pe un timp asa de rece si ploios ,

12. Cum spui mentore si priceputule

13. Dacă mă supără cei 3 negri fac rău nu stiu ce o sâ fac.mentore

14. Mentore ne vedem la turn la ora 20.30.

15. Ai grijă cum conduci mentore si nu te mai uita in s….

16. aurel duta

da finule,lasa arbitrii,vedeti de jocul elevilor tai,e sfatul meu

17. Năsicule am bătut cu 2-1 am pe lupsanu ; iar pietroiu a bătut pe vîlcele cu 2-0. Tu ce faci pe unde esti