SPORT — 14 mai 2014 at 15:17

Fundulea, in semifinalele Cupei

Astazi, pe stadionul „Liviu Cucu” din Lehliu-Gara, am vazut la lucru doua echipe din partea superioara a clasamentului. Prima repriza a fost a celor de la Ciocanesti, insa din minutul 65 acestia au cazut fizic si oaspetii au atacat cu toate fortele. Meciul a inceput destul de prost pentru Fundulea, dupa doua greseli ale fundasilor centrali, Dunarea facand 2-0. Acesta a fost si scorul la pauza. Elevii lui Cornel Ticu au cazut fizic si progresistii au reusit sa reduca din diferenta, urmand a egala in minutul 93, trimitand meciul in prelungiri. Dupa prima repriza de 15 minute, scorul a fost egal, Fundulea reusind sa marcheze doua goluri in repriza a doua, calificandu-se astfel mai departe. Scor final, 4-2.
Victoria Chirnogi a reusit sa treaca de Venus Independenta, in timp ce CSM Oltenita s-a distrat cu Dunarea Gradistea.
Cupa Romaniei – Memorialul Tache Ionescu, rezultate :
Victoria Chirnogi – Venus Independenta 2-0 ( s-a disputat la Dor-Marunt )
Progresul Fundulea – Dunarea Ciocanesti 4-2 (dupa prelungiri) ( s-a disputat la Lehliu-Gara )
CSM Oltenita – Dunarea Gradistea 8-1 ( s-a disputat la Manastirea )
Inainte Modelu a fost admisa direct in semifinalele competitiei.

1. Fundulea=Rapid una calda ,una rece!!!!

2. pe site-ul AJF-ului apare Oltenita-Gradistea 5-0