ACTUALITATE — 25 martie 2014 at 11:12

Lemnaru, eroul celor de la "U" Cluj

Lehlianul Valentin Lemnaru, 29 de ani, a fost omul meciului in derby-ul desfasurat aseara in Liga I, intre CFR Cluj-Napoca si Universitatea Cluj-Napoca, scor 1-2. „Sepcile rosii” au reusit sa se impuna in fata „franarilor” intr-un meci pe prima scena a fotbalului romanesc dupa o pauza de 42 de ani.
Lemnaru, care l-a avut ca adversar direct pe Ricardo Cadu, a reusit sa marcheze in acest sezon 10 goluri in actuala editie de campionat. In partida de aseara a reusit sa deschida scorul in minutul 15, printr-o executie de mare fotbalist, si a reusit sa obtina lovitura libera din care formatia sa a marcat golul decisiv in minutul 63, prin Raul Ciupe. Fratele mai mic al „studentului” Lemnaru, Dorin Lemnaru, evolueaza pentru Victoria Lehliu Gara si a urmarit partida de aseara de pe stadionul din cartierul Gruia.
Click aici pentru rezumatul video al partidei!