SPORT — 16 noiembrie 2013 at 12:46

Chirnogi, a treia infrangere la rand

Astazi, etapa cu numarul 13 a Ligii Tractoristilor a fost una cu noroc din moment ce nu s-au inregistrat incidente. Victoria Chirnogi, una dintre putinele echipe cu pretentii, a ajuns la cea de-a treia infrangere consecutiva. Elevii lui Adrian Cristea au pierdut cu 1-0 meciul disputat la Borcea. Pana la finalul turului, chirnogenii mai au de disputat doua meciuri deosebit de grele, cu Independenta, acasa, si cu Dragos Voda, in deplasare.
Liga Tractoristilor, etapa a 13-a, rezultate
Agricola Borcea – Victoria Chirnogi 1-0 (4-0)
Inainte Modelu – Victoria Lehliu Gara 5-0 (3-1)
Victoria Dragos Voda – Unirea Manastirea 1-0 (0-0)
Dunarea Ciocanesti – CSM Oltenita 3-2 (6-0)
Dinamo Sarulesti – Avantul Dor Marunt 2-6 (0-5)
Rapid Ulmeni – Steaua Radovanu 1-0 (3-1)
Progresul Fundulea – Dunarea Gradistea 1-1 (2-1)
* intre paranteze apar rezultatele de la juniori.

1. gabriel ionut

solomon=hotie

2. Sorin,pt chirnogi orice adversara este periculoasa:)),lumea se astepta la altceva din partea lor,ii vedeau ca pe o echipa de temut,dar de unde ,se fac de ras etapa de etapa…Adevarul este ca au jucatori valorosi,talentati,dar nu isi dau interesu,nu mai sunt profesionisti de alta data cand intrau pe gazon si faceau specatacol,din pacate le-au ajuns modestia pana la gat,dar nu este nici o problema,jucatori pleaca-vin,asa e in fotbal…+ca la chirnogi am vazut ca ei se completeaza unul pe altul,se cunosc destul de bine,daca pleaca unul la o echipa mai mica nu va asteptati sa faca diferenta,poate am exagerat putin cand am spus ca sunt toti talentati,valorosi!!

3. Parol… Domnul Ivanciu a condus partida Borcea – Chirnogi .

4. Numarul 9 de la Chirnogi nu are ce cauta in fotbal , stie doar sa loveasca cu cotul .
    Astazi , Borcea a avut parte de doua accidentari cauzate de acest „fotbalist” .

5. Ronaldo@ nu a zis nm k la chirnogi a ajuns modestia la gat. si da sunt jucatori valorosi si talentati. dar cand la ciocanesti arbitru iti scoate mingea din poarta iar la borcea nu te lasa sa joci nimic… e greu sa obtii rezultate.dar tu nu ai de unde sa stii asta … iar sorine vezi k la borcea chirnogi un suporter a vrut sa intre peste chirnogenii in vestiar sa bata… Asta e! chirnogi merge mai departe!

6. Oare cati bani o fi dat Dragos Voda la arbitri k sa bata pe Manastirea….:))))))

7. AJF Calarasi e cea mai varza…nu sunt in stare sa dea rezultate finale in liga …a V a, numai scandaluri prin liga a IVa, echipele nu se prezinta la meciuri sau se prezinta doar cu seniorii, si mai marii AJF dorm pe ei… noi ca nimeni!

8. silviu moldoveanu

ce te face sa crezi ca sa dat bani la arbitrii si nu iam dat lui cotea

9. Ce mai conteaza la cine au ajuns banii, important e rezultatul.

10. :))))) Sorine sa sti ca a fost un gol frumos la meciul Dragos Voda cu Minastirea, dat si savurat de fratele meu Cotea :)))) cu capul .

11. Vezi ca Dragos-Voda au meritat victoria . Au fost peste Manastirea . O singura ocazie clara a avut Manastirea in minutul 60 cand la un corner , fundasul stanga al gazdelor balbaie o minge in 9-10 metrii , aceasta ajunge la un jucator al oaspetilor care trage la poarta dar poartarul gazdelor intervine printr-un reflex miraculos .

12. pertinentu'

daca vreti o parere foarte obiectiva despre acest meci,va ajut eu:un meci disputat,in care Dragos Voda ataca uneori steril, cautand solutii,iar Manastirea in ultimele 20 de minute a incercat pe contraatac sa ii surprinda,arbitraj pe care orice echipa si l-ar dori la un meci in deplasare(n-am sesizat macar 1% din cei 5% pt gazde).De mentionat ca in ultimele 20 de minute ambele echipe incep sa termine benzina la mijloc,jucand cu pase lungi direct pe atacanti.In minutele de prelungire ,unul din stoperii oaspetilor trimite fara a se sincroniza cu portarul , o minge pe spate care intra in poarta,per ansamblu rezultat echitabil!

• radu malaeru

multmumim.ar fi perfect daca am putea citi un scurt rezumat de la fiecare meci dupa fiecare etapa.numai bine

• pertinentu'

asta tine de moderatorii site-ului,cred ca ar trebui sa aiba cate un colaborator la fiecare echipa!

• DA AR FI UN LUCRU BUN !

• Sorin Anghel

Eu am incercat sa fac acest lucru. Independenta, Borcea, Dor Marunt, Lehliu Gara, Manastirea, Chirnogi, Ciocanesti au oameni langa echipa care imi transmit in timp real scorul de pe teren. M-as bucura sa existe cate un om la fiecare echipa care sa transmita informatii de la echipa dupa fiecare etapa.