SPORT — 21 septembrie 2013 at 15:54

1 pe linie in Liga Tractoristilor

Etapa a 5-a a Ligii Tractoristilor a fost una fara probleme. Gazdele s-au impus in toate cele opt jocuri ale rundei. Inainte Modelu a trecut cu 10-0 de Victoria Dragos Voda si a preluat sefia clasamentului. Formatia antrenata de catre Virgil Bogatu este la egalitate de puncte cu Victoria Lehliu Gara, insa cele doua echipe sunt despartite de golaveraj. Venus Independenta este in continuare in deriva. Elevii lui Ilie Zeciu au pierdut cu 5-3 la Borcea.

1. florin radu

Joc foarte slab facut de venus am dominat 30 minute in prima repriza iar cei de la borcea au inscris din toate pozitiile,arbitraj foarte corect felicitam echipa din borcea pentru joc si sportivitate.

2. multumim radule si succes si voua incontinuare!

3. Felicitari Borcea pentru joc si rezultat. Capul sus Venus!

4. In sf cnv care respecta ca a pierdut pe drept. Respect pt asta!

5. baia stia de la csm aveti jucatori pe dubla legitimare prapaditiolr

6. bai astia*

7. Meci spectacol la Borcea….campioana judetului(pardon barcelona judetului) a fost depasita la toate capitolele si practic umilita de o echipa gazda aflata intr-o forma foarte buna in acest inceput de campionat spre deliciul numerosului public prezent la meci care a creat o atmosfera fantastica incurajandu-si echipa favorita pe tot parcursul jocului.Venus a contat doar in primele 20 de minute…dupa deschiderea scorului pe teren a existat o singura echipa…cea gazda….care a facut spectacol inscriind gol dupa gol… aruncand in extaz pubicul spectator si turnand plumb in ghetele jucatorilor oaspeti carora nu le venea sa creada ce se intampla in teren.A venit si randul celor de la Independenta sa ia o „manusa”…..asa cum era obisnuit publicul din Independenta in anii trecuti sa-si intampine adversarii la inceputul jocului…de data aceasta s-a intors roata….cei din Independenta primind o adevarata lectie de fotbal soldata cu o infrangere usturatoare probabil mult mai dura decat cea suferita etapa trecuta cu Modelu…..o infrangere pe care nu o vor uita prea curand….urat gestul conducerii echipei din Independenta care la sfarsitul jocului au introdus o contestatie…..incercand sa se agate de o ultima speranta..dupa ce au vazut ca nu le-a iesit figura cu schimbarea arbitrului…….iar arbitrajul a fost unul impecabil…fara cusur…asa cum ar trebui sa fie la fiecare joc.

8. daca borcea incalca regulamentul, atunci trebuie sa piarda meciul
    este ciudat ca singurele echipe care au informatii de la ajf calarasi sunt modelu si independenta
    noi, ceilalti, pentru ce platim taxe catre ajf? pentru ce mai participam in campionat? doar ca sa fim partneri de antrenament pentru ca bogatu si zeciu?
    daca transferul nu este corect efectuat, nu este doar vina lui borcea, este vina ajf calarasi

9. De ce nu au facut contestatie si pe ala care le-a dat patru boabe?

10. Din cate inteleg, contestatia s-a facut pentru dreptul de joc al jucatorului de la Borcea la finalul jocului. Echipele au dreptul de a introduce contestaţii, astfel:
    a) înainte de începerea jocului:
    – dacă se contestă dreptul de joc al unuia sau al mai multor jucători din echipa adversă,
    înscrişi în raportul de arbitraj, arătându-se motivele în mod concret;
    – dacă se contestă valabilitatea programării jocului pe terenul respectiv;
    – dacă se contestă calificarea cadrului medical delegat sau lipsa autosanitarei;
    – dacă se contestă neregularitatea terenului de joc (dimensiunile terenului şi ale porţilor,
    inexistenţa sau starea plaselor porţilor şi a steagurilor de colţ, a marcajului, etc.);
    b) în pauză sau după terminarea jocului, înainte de restituirea carnetelor de legitimare de
    către arbitru:
    – dacă se contestă dreptul de joc al jucătorilor de rezervă intraţi ulterior în joc;
    – dacă se contestă identitatea unuia sau mai multor jucători înscrişi în raportul de arbitraj.
    Daca jucatorul a fost titular contestatia nu are obiect.