SPORT — 16 septembrie 2013 at 13:40

"Am pierdut doar din cauza noastra"

Dunarea Ciocanesti, vicecampioana editiei trecute a Ligii Tractoristilor, nu a reusit sa adune vreun punct in primele patru etape ale actualului sezon si se afla intr-o situatie disperata. Elevii lui Aurel Jecu au pierdut sambata, scor 2-1, pe terenul celor de la Dragos Voda, desi au condus cu 1-0 la pauza.
„Dupa ce am deschis scorul, am mai avut inca patru ocazii clare, dar nu am fost in stare sa le fructificam. Dupa pauza, gazdele au venit peste noi, au jucat un pic mai agresiv si au castigat. Arbitrul s-a cam pierdut cu firea, insa nu a influentat in nici un fel rezultatul. Am pierdut doar din cauza noastra. Nu putem da vina pe arbitru din moment ce noi am ratat o sumedie de ocazii in prima repriza. Trebuie sa castigam meciul cu Sarulesti. Apoi, urmeaza o deplasare foarte grea la Fundulea, in compania unui adversar care joaca fotbal. Acolo avem toate sansele sa castigam daca jucam ce trebuie. Daca vom pierde, nu va fi nici o problema, stim ca ne-a batut o echipa care nu joaca agresiv”, a declarat Cornel Ticu, cel mai reprezentativ jucator al celor de la Ciocanesti.