SPORT — 14 septembrie 2013 at 14:07

Modelu a umilit Independenta

Derby-ul dintre Venus Independenta si Inainte Modelu nu a reprezentat altceva decat un galop de sanatate pentru formatia oaspete. Elevii lui Virgil Bogatu au inscris devreme, astfel ca dupa numai 10 minute conduceau cu 2-0. Golul de 3-0 a venit in mod absolut firesc. La acest scos, Sandu Pietroiu a oferit gluma anului in Liga Tractoristilor. Sustinatorul celor de la Inainte Modelu a strigat catre conducatorii lui Venus Independenta: „La pauza trebuie sa schimbati ceva. Schimbati antrenorul! O sa intrati in istorie ca prima echipa care isi schimba antrenorul?”. Gazdele au avut o tresarire de orgoliu cu cateva minute inainte de pauza, cand au redus din diferenta. Modelu a inceput in forta si partea a doua a jocului, elevii lui Virgil Bogatu punctand rapid pentru 4-1, acesta fiind si scorul final al partidei. Meciul s-a incins spre final, atunci cand ambele tabere au protestat vehement la deciziile arbitrului. Vom reveni in aceasta seara cu reactii de la derby-ul tractoristilor, precum si de la celalalte partide desfasurate in aceasta dupa-amiaza.