SPORT — 9 septembrie 2013 at 16:30

Dunarea, zdrobita de United Galati

In cadrul cele de-a doua etape a Ligii I la futsal, Dunarea Calarasi a pierdut meciul disputat astazi, in deplasare, impotriva celor de la United Galati. Moldovenii s-au impus cu 9-3, dupa ce la pauza au condus cu 3-2. Calarasenii au reusit sa deschida scorul prin Valentin Andrei, au fost egalati imediat, dupa care acelasi Andrei a facut 2-1.
Galatenii si-au dat seama ca nu e de glumit si au facut spectaculos in repriza secunda, atunci cand Dunarea nu a fost altceva decat o victima sigura. Cel de-al treilea gol al Calarasiului a fost marcat de catre Marin Tudor. Acum urmeaza o pauza in programul Ligii I, formatia antrenata de catre Marius Parciu urmand sa dea piept cu echipa nationala intr-o partida de verificare ce va avea loc la Sala Polivalenta la 14 februarie.