SPORT — 1 septembrie 2013 at 09:56

Sporting Liesti a debutat cu dreptul

In ultima partida a primei etape din Seria C2, Sporting Liesti a trecut cu 2-1 de Progresul Cernica. Formatia gazda a reusit sa deschisa scorul inca din prima repriza, insa ilfovenii au reusit egalarea inainte de pauza. In partea a doua a jocului, galatenii s-au napustit asupra oaspetilor si au reusit sa obtina cele trei puncte datorita unui gol inscris dintr-o lovitura de pedeapsa. Bratu Cataros, presedintele AJF Calarasi, a fost prezent la aceasta partida in calitate de observator de joc.
La meciul dintre Otelul II Galati si Viitorul Axintele, scor 2-1, a asistat si Marius Paun. Acesta a avut misiunea de a spiona ambele formatii deoarece in urmatoarele doua etape Dunarea Eleven va da piept cu Otelul II si cu Axintele. Altfel, trebuie spus ca Bodo Kanda, accidentat in meciul cu CS Stefanesti, a stat numai o noapte internat la Spitalul de Urgenta Floreasca din Capitala si spera ca pana la meciul de vineri sa fie apt de joc. Probleme de ordin medical are si Victor Petre. Acesta simte dureri la umar si nu va evolua maine seara, in meciul de futsal dintre Dunarea Calarasi si Progresul Focsani.