SPORT — 1 iunie 2013 at 18:28

Campioane, contestatii, arbitru felicitat!

Bratu Cataros, viitorul fost presedinte al AJF Calarasi, doarme linistit. Saptamana viitoare poate raporta FRF-ului campioana Ligii Tractoristilor, pe Venus Independenta, si campioana de juniori a judetului Calarasi, pe Dunarea Ciocanesti. Cu doua etape inaintea finalul de sezon, lupta in varful celor doua clasamente din Liga a IV-a este incheiata. Se mai dau lupte murdare doar in subsolul clasamentului.

Radovanu a castigat fara probleme, scor 5-0, derby-ul de la Curcani, in vreme ce Dragos Voda s-a impus pe teren propriu cu 3-2 in fata celor de la Borcea, dupa ce oaspetii au condus cu 2-0. Lehliu Gara a invins cu 3-1 pe Sarulesti, dar la final Dinamo a introdus o contestatie care pune sub semnul intrebarii buna credinta a delegatului de la Victoria. Cazul va fi analizat marti de catre Comisia de Disciplina din cadrul AJF Calarasi. Tot atunci, meciul dintre Fundulea si Ulmeni, 5-1 pe teren, va fi castigat la „masa verde” de catre oaspeti. Oficialii Rapidului au introdus o contestatie pentru substituire, iar jucatorul nu a fost lasat sa se prezinte in fata brigazii de arbitri. Spectacol total!
Fortuna Tamadau mai are doar sanse teoretice ca sa prinda barajul pentru evitarea retrogradarii. Ocupanta penultimului loc a pierdut jocul de la Manastirea, scor 4-0, si a ramas la 4 puncte in spatele Viitorului Plataresti. „Am luat iarasi rosu, s-a dictat din nou penalty impotriva noastra, dar arbitrajul a fost exceptional. Al doilea gol l-am luat in prelungirile primei reprize, iar ultimele doua goluri le-am primit in prelungirile meciului. Dupa parerea mea, Andrei Stan este cel mai bun arbitru din judet. Ne-a mai arbitrat si la alte meciuri din deplasari si a facut-o la fel de bine„, a declarat Costinel Olteanu, viceprimarul comunei Tamadau.
Victoria Lehliu Gara – Dinamo Sarulesti 3-1

1. meci tare si frumos intr-e dor-marunt si ciocanesti..bv baieti tinetio tot asa..

2. deci se pare k ciocanesti nu e asa de puternica cum se pare si din ce am vazut eu mai ales k cei de la dor marunt au condus la pauza cu 4-1 iar in a doua repriza au cazut fizik da asta e asta e fotbalu dak sar fi terminat toate meciurile la pauza sigur dor maunr juca play-off in aceasta vara…bv dor-marunt succes in continuare…

3. Blaturi si la Lehliu si la Fundulea :)))) ! Mari scarbe ! :))))

4. bine ca au fost meciuri corecte la Curcani si la Dragos Voda….sau poate ca acolo nu au fost pe fata…toata lumea isi urmareste interesul…faptul ca o echipa a ajuns in situatia asta sa depinda de alte meciuri este numai vina ei.

• fundulea si lehliu gara au folosit metode asemanatoare… conducatorii si-au batut joc de munca celor din teren

• Conducatorii si au batut joc de celelante 2 meciuri, de la Dragos voda si de la Curcani…pai dupa ce ca iti pierzi ziua degeaba nici macar fotbal nu joci?cel putin Fundulea si Lehliu au jucat….rezultatul final conteaza mai putin pt ei

• acum ce facem? ii scuzam pe blatisti? facem o analiza si incercam sa aflam care isi bate joc mai putin de ceea ce inseamna fotbal?

5. prietene, atata timp cat nu esti serios intr-o competitie,atata timp cat vanzi meciuri si dai banii la arbitrii sa te ajute, nu faci altceva decat sa iti bati joc de competitia din care faci parte si pe urma urlati ca este fotbalul calarasean atat de jos.

6. nu ii scuzam pe blatisti,dar la cum spui si tu Sorine, daca ar fii sa facem o analiza de-a lungul campionatului cu exceptia echipelor care retrogradeaza nu cred ca exista o echipa care a jucat toate meciurile pe teren.Asa ca de ce vorbim aici?peste tot se practica,nu numai in fotbalul calarasean…campionatul va ramane mereu unul slab atata timp cat castigatoarea isi vinde mereu locul la baraj.

7. silviu moldoveanu

ca sa acuzi conducatori de la dragos voda de blat la meciul cu borcea ar trebui mai bine sa stati de vorba cu cei de la borcea ,si daca ei va spun ca sa intimplat ceva la dragos voda atunci aveti dreptu sa aduceti acuzatii.

• Stii care este singura echipa din Romania prinsa facand blat??FC Arges care era pe locul 9,in rest toate echipele sunt curate.Deci daca o echipa de locul 9 facea blat ce pretentii sa ai de la una care se bate la retrogradare sau la campionat?Asa si aici…poti sa intrebi pe oricine,cine crezi tu ca va recunoaste ca s-a intamplat ceva?

8. silviu moldoveanu

cine stie ce sa intimplat in meciul tur de la borcea isi da seama ca nu se poate vorbi de blat.