SPORT — 17 mai 2013 at 18:36

Marian Serban, decisiv si la Buzau

Dunarea Calarasi a reusit astazi a treia victorie din returul campionatului. Formatia antrenata de catre Mirel Condei s-a impus cu 2-1, in deplasare, pe terenul Gloriei Buzau. Calarasenii au deschis scorul in minutul 54 prin Kanda. Patru minute mai tarziu, vedeta Marian Serban a dublat avantajul Dunarii si a directionat cele trei puncte catre malul Borcei. Gazdele au redus din diferenta in minutul 80, prin Lungociu.

In calitate de antrenor principal, Mirel Condei a ajuns la cea de-a doua victorie consecutiva din tot atatea partide disputate. La Buzau s-a demonstrat din nou ca Dunarea Calarasi este dependenta de Marian Serban, jucator al carui contract expira in vara acestui an. Fara atacantul in varsta de 30 de ani, viata echipei fanion a judetului va fi mult mai grea decat acum.
Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi 1-2
V. Lungoci (80) / Kanda (54), M. Şerban (58)
Metaloglobus – Juventus 0-1