SPORT — 13 mai 2013 at 12:03

Olteanu: "Meritam sa retrogradam"

by

In derby-ul suferintei, disputat sambata intre Fortuna Tamadau si Viitorul Plataresti, scor 2-2. echipa oaspete a reusit sa revina spectaculos pe tabela de marcaj, dupa ce gazdele au condus cu 2-0. Rezultatul de egalitate a provocat un val de suparare printre conducatorii formatiei din Tamadau. Acestia sunt de parere ca Fortuna nu merita sa joace in Liga Tractoristilor si apreciaza arbitrajul lui Viorel Solomon ca fiind impecabil.

Nu meritam sa ramanem in Liga Tractoristilor. Avem cea mai slaba echipa. N-am reusit sa castigam nici macar cu Plataresti, care are o echipa la fel de slaba ca a noastra. Am condus cu 2-0, dar n-am fost in stare sa castigam. Meritam sa retrogradam. Vreau sa-l felicit pe arbitrul Viorel Solomon pentru modul in care a condus partida. Am depus o contestatie la finalul jocului, probabil ca vom castiga, dar acest lucru nu ne incalzeste cu nimic. Echipa noastra este foarte slaba, nu joaca nimic. Nu meritam cele trei puncte”, a declarat Costinel Olteanu, unul dintre conducatorii Fortunei Tamadau.

No Comments

  1. Nu stiu dak o sa castigati la acea contestatie si nici nu cred k echipa noastra e la fel de slaba ca si Fortuna ptr k in prima repriza trebuia sa avem 4,5-0.

  2. Iar in a2a repriza am egalat in 10.

  3. Are dreptate Fane.Cei de la Tamadau au dat gol din 2 faze identice altceva nu prea ati jucat in schimb Plataresti a atacat incontinu chiar si in 10 oameni.nu mai spun daca ramaneam in 11 ca situatia era cu totul alta