SPORT — 20 aprilie 2013 at 14:49

Daniel Lazar, omul zilei!

Cel mai spectaculos meci de astazi s-a disputat la Manastirea. Oaspetii au condus cu 3-0, insa inainte de pauza Unirea a redus din diferenta printr-un penalty. Imediat dupa reluarea partii a doua a jocului, gazdele au ramas in zece oameni. Manastirea nu s-a predat insa, a facut 3-2 si a reusit sa obtina un punct in minutele de prelungire ale jocului. Cotea a executat o lovitura libera, iar portarul Daniel Lazar, venit in vizita in suprafata de pedeapsa adversa, a inscris cu capul.

Liga Tractoristilor, etapa a 22-a, rezultate!

Clasament
1. Dunărea Ciocăneşti           22     19        2        1        124-20        59
………………………………………………………………………………………………………
2. Venus Independenţa             22     18        3        1          97-17        57
3. Avântul Dor Mărunt               22     12         5        5          52-34       41
4. Progresul Fundulea              22    12          3        7          44-36       39
5. Înainte Modelu                      22     10         4        8         45-38         34
6. Unirea Mânăstirea               22        9        6        7         39-35         33
7. Agricola Borcea                   22        9        4        9          52-47        31
8. Viitorul Sohatu                      22        8        6        8         46-47         30
9. Victoria Lehliu                      22        8        5        9         46-35         29
10. Victoria Dragoş Vodă      22        9        2        11       39-50         29
11. Steaua Radovanu             22         8       2        12        39-63         26
12. Rapid Ulmeni                    22        8        2        12        47-70         26
………………………………………………………………………………………………………..
13. Dinamo Săruleşti             22         7       3        12        38-83         25
14. CS Curcani                       22         5        2        15       32-74         17
……………………………………………………………………………………………………….
15. Fortuna Tămădău             22         4        2       16        28-75         14
16. Viitorul Plătăreşti              22         3        3        16       20-64         12

1. bv manastirea bv Dor-marunt un meci foarte frumos din pacate pt oaspeti care au pierdut victoria in ultimul minut al prelungirilor..dar trebui sa recunoastem k dor-marunt a fost peste manastirea la toate capitolele cred k dak era vro 5 sau 6 zero la pauza nu se supara nimeni dar dor marunt e o echipa buna bv lor au evoluat mult fate de anul precedent asa k tin sa anunt k cei de la ciocanesti sa se pregateasca pt k nui vad bn la dor marunt cred k acolo sar putea sa piarda campionatl…Fortza Manastirea…

2. Asa ee e a doua echipa dupa ciocanesti care pune probleme la manastirea era la un minut sa si bata dar norocul a fost cu noi am avut 5 ocazi clare tot meciul si am marcat de 3 ori iar ei au avut 100 si tot de 3 ori au marcat cred k dam mai marcau cel putin o date sigur castigau acest meci..bv Dor-marunt…Bafta in continuare….

3. excepțional puștiul cu nr. 27 de la Dor Mărunt. aș vrea sa știu, dacă se poate, câți ani are. cred că ar juca lejer la liga a II-a.

4. da face marti 19 ani…

5. adik pe 23.04.2013..el se numeste Petre Penita…

6. Fotbalist bun…crred ca ar merita mai mult…iar el se pare ca refuza putin ajutor. Ii urez multa bafta

7. penita face lupte la rapid, acesta este motivul pentru care nu poate face pasul spre liga a 3-a
    este un jucator cu acelasi profil pe care il avea marius scaeteanu

8. costelinio

Va salut domnilor , adevarat Dor Marunt a fost peste Minastirea in jocul de sambata 20 aprilie 2013 , au jucat mai bine in minutul 18 aveau 3-0 cei de la Dor Marunt si multe alte ocazii ratate dar si noi ne-am revenit din minutul 30 , am ratat mult . A fost un meci foarte frumos faze de gol foarte multe cu multe ratari imense. In ultimul minut de joc am egalat prin reusita portarului nostru tinut rezerva si intrat in a 2 a repriza gol dat cu capul dupa o lovitura libera batuta excelent de Cotea.
    As vrea doar sa intrreb ce cauta un jucator ca acest baiata,, PENITA” mai e extraordinar nu am mai vazut un jucator de fotbal ca el de foarte mult timp in aceasta liga, cred ca daca ar avea cine sa il duc la o echipa mai mare din alta liga nu s-ar face de ras ce el , cu pregatire joaca lejer in liga a II a este exceptional si are doar 18 ani hmmm nu stiu cum nu l-au luat pana acum cei la Dunarea Calarasi sau de la Chirnogi , bravo lui sa o tina tot asa.