SPORT — 20 martie 2013 at 12:55

Kaka-maka Coadele! Venus, eliminata!

In aceasta dupa-amiaza s-au disputat cele doua meciuri din cadrul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu. Da, la Calarasi, in faza sferturilor de finala se joaca numai doua meciuri. Asta e fotbalul patronat de catre Bratu Cataros. Daca cineva nu se ia la tranta cu presedintele AJF Calarasi, vom ajunge in situatia ca finala sa fie jucata de o singura echipa. Anul trecut s-a intamplat ca in semifinale sa joace doar doua echipe.

In derby-ul orgoliilor dintre Victoria Dragos Voda si Spicul Valcelele s-au impus gazdele. Elevii lui Silviu Moldoveanu au obtinut calificarea, scor 4-3, la loviturile de departajare, rezultatul dupa 120 de minute fiind 1-1. Presedintele oaspetilor, Nelu Tatu, cel care ocupa si functia de antrenor principal, a pregatit foarte bine partida de astazi. Echipa sa a fost condusa la pauza, dar a reusit sa revina in joc in mitanul secund, profitand de vantul favorabil. La loviturile de departajare s-a facut dreptate si echipa din Dragos Voda s-a calificat in faza semifinalelor.
Venus Independenta s-a dovedit si astazi ca este o echipa de mercenari. Megastarurile de la Coadele au refuzat sa vina din Capitala pentru meciul de la Unirea, pe motiv ca oamenii din conducerea clubului nu le-au promis nici o suma de bani in cazul unui succes. In aceste conditii, Ilie Zeciu s-a vazut nevoit sa faca o echipa din rezerve si juniori. Acestia au jucat lamentabil, dupa 90 de minute scorul fiind egal, 1-1. Soimii Unirea, echipa din Categoria Remorca, s-a calificat mai departe dupa loviturile de departajare, scor 4-2. Ion Radu – Slick i-a reprosat lui Ilie Zeciu modul in care a pregatit meciul de astazi. Jucatorii au sarit in apararea antrenorului si au strigat spre conducatori: „Lasati-ne sa ne pregatim pentru Liga Tractoristilor!”

1. Sigur ca infrangerea este una rusinoasa care nu face cinste echipei, iar jucatorii sunt principalii vinovati. Este greu insa sa te poti mentine la acelasi nivel an de an si sa poti apara tot ceea ce ai castigat in sezonul anterior. Este datoria jucatorilor sa arate ca au valoare si sa castige din nou campionatul. Vina apartine insa si conducerii care la acest meci, ca si in unele partide de cupa din sezonul precedent, a preferat sa aiba o banca de rezerve subtire fara a apela la copii din cadrul echipei de juniori. Amtorism, nestiinta, indiferenta sau teama?

2. sa vina cupa, sa vina cupa, sa vina cupa la unirea

3. astia de la coadele o arde pe tupeu original
    dupa ce na jucat nimic dupa ce lea dat unspre metrii de pomana dupa ce a batut ca niste gloabe penalturile acum mai are curaj sa deschida calculatoru
    daca tu esti campioana judeteana si te bata unirea o echipa de schipi inseamna ca nai valoare
    mai bine sar taia internetul la coadele

4. ca sa va dati seama de marea valoare ale lui venus tineti cont asa
    sportul 2 este pe ultimul loc in div c
    sportul 2 ia batut pe venus cu 9-0 in cupa
    deci venus daca juca in c era pe locul 14 din 13 echipe
    la brutarie dorule

5. Unora dintre voi ar trebui sa le fie restrictionat accesul pe site; nici macar nu stiti sa scrieti! M-as fi hazardat sa spun ca nu stiti sa va exprimati gandurile in scris…dar…care ganduri?! despre ce vorbim?! „RCS-RDS” …practic… e oligofren. Asta cred eu.

6. cred ca ia interesat foarte
    mult cupa pe cei de la venus , abia asteptau sa scape de ea . cat despre unirea : felicitari dar sunteti cam inculti .

7. Pentru rcs-rds:pprietene,tu inainte sa postezi un comentariu pe net nu ti-ai facut un proces de constiinta?esti incult rau si din pacate nu esti singurul!sa vorbesti de venus asa inseamna ca fenomenul”fotbal”pentru tine este un lucru pe care nu-l poti intelege niciodata….Dar la fotbal si la agricultura se pricepe toata lumea!

8. ce ma daca e incult inseamna ca nu are voie sa isi exprime parerea omu a spus ce a vazut cu ,cuvintele lui mai bine un adevar scris prost decat o minciuna scrisa corect bv unirea felicitari sper sa ajungeti in finala