SPORT — 12 noiembrie 2012 at 09:42

Chirila: "La handbal vom face o analiza"

by

CSM Calarasi este la patru puncte in spatelei Stelei Bucuresti, liderul clasamentului din Seria I a Divizia A la handbal masculin, si are sanse minime ca la finalul acestui sezon sa promoveze. Chiar daca rezultatul de egalitate cu HC Vaslui, scor 22-22, a starnit un val de suparare in randul antrenorilor si jucatorilor, directorul Dumitru Chirila vede partea plina a paharului si crede ca echipa de handbal este pe drumul cel bun.

„Noi trebuie sa ne uitam unde eram anul trecut, cand ne-a batut Vasluiul, si unde suntem acum, cand am facut egal cu ei. In sport se lucreaza etapizat. Eu sunt bucuros ca la clubul nostru se face performanta, avem peste 80 de medalii obtinute de catre sportivii nostri. La handbal vom face o analiza atenta. Nu putem face performanta daca nu parcurgem anumiti pasi. Maine voi avea o intalnire cu cei de la handbal si vom face o analiza atenta a tot ceea ce s-a intamplat la meciul cu Vaslui. Vom lua si masuri administrative, masuri care sa ii motiveze pe baieti in continuare”, a declarat directorul CSM Calarasi.
Handbalistii calaraseni vor sustine urmatorul joc in deplasare, vineri, la Buzau!

No Comments

  1. sa ii aducem aminte domnului chirila k anul trecut baietii au obtinut locul 3…sa vedem anul acesta ce se va intampla cu echipa!!! si sa nu mai vorbim si de conditiile de anul trecut si cele care sunt azi la echipa